Културна програма на Бургас 15- 19 май

Културна програма на Бургас 15- 19 май

СПОДЕЛИ

Програма на културните събития в Бургас за периода 15– 19 май :

15 май/сряда/

10:00 часа
Дом на писателя,“Вола“1
„Кафе с автограф“ – приятелски срещи
на славянски творци от „Свято слово“ и
бургаски писатели

12.00 часа
НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“
Тайните на вдъхновението. Творческа работилница с ученици.

18:00 часа
НХА – филиал Бургас ( Магазия 1, Морска гара).
„Свято слово“ в Европейската нощ на литературата
С участието на дует „Страст“ –
Живка и Явор Георгиева

18:00 часа
К-с „ Меден рудник,поляната до втора спирка
Фолклорен концерт с участието на Жечка Сланинкова

18:30 часа
НЧ „ Хамалогика-2014“-салона на читалището
MOVE.BG – дигитална историческа седянка

16 май/ четвъртък/
9:00 часа
ТК „Акве Калиде“
Майски срещи на славянските творци
Легенди за водата.
„Аз съм жадна вода“ –
Литературно четене на гостите

11:00 часа
Несебър – световно наследство
Посещение на Археологическия музей, 5-те църкви
Литературно четене и песнопение в
църквата „Св. Йоан Кръстител“

13:30 часа
Обедни поетични наздравици с
Иван и Живка Ненкови
Туристическа разходки

18.00 часа
Дом на писателя
Среща на гостите от „Свято слово“ с
Клуб „Жени в науката“ Бургас

19:00 часа
Културен дом на Нефтохимика
“Секскомедия в лятна нощ” по Уди Алън
Гостува театър “Иван Димов” Хасково
Участват: Мартина Вачкова, Атанас Атанасов, Стефан Цирков, Стелиян Николов и др.
Билети на касата на НХК

18:00 часа
Галерия – музей“ Георги Баев“, Арт градина
ТАЛАНТИТЕ НА БУРГАС
Концерт на Детска вокална група „ИзгревЧет@“
към НЧ “Изгрев-1909“ – гр. Бургас с ръководител Валентина Тодорова
Вход свободен

19: 00 часа
Държавен куклен театър
„ Маршрутка“ от Елин Рахнев
Билети касата на НХК

17 май/петък/
10:30 часа
Държавна Опера – Бургас
„ Снежанка и седемте джуджета“ – от Александър Косев

11:00 часа
Остров „Св. Анастасия“ –
Открита сцена „Часът на поета“ –
Конкурс за най-атрактивно поднасяне на
авторска творба от гостите на „Свято слово“ и
бургаски поети от всички поколения
С участието на Клуб „Кръгът на барда“ – НЧ „Фар 1946“,
„Вдъхновени от острова“ -конкурс на губернатора на острова
г-н Павлин Димитров за написване на творба в „Тефтерчетата на твореца“
Награждаване

17:00 часа
Къща музей“ Петя Дубарова“
„Магията на словото“ – регионален конкурс за написване на есе
Организатор- НЧ „Асен Златаров 1940“ – Бургас
Награждаване на участниците

18:00 часа
„Джоли Роджър“ Порт Бургас
Закриване на Майските срещи „Свято слово“

17май-18 май
Открита сцена пред Пантеона в Морската градина
„Дни на Корея в Бургас“
Съвременна и традиционна музика и кулинарна демонстрация

18 май /събота/
10:00 часа
Културен дом на Нефтохимика
Областен кръг на VI-ти Национален фестивал на руската поезия, песен и танц
”Пусть всегда будет солнце”
Организиран от Национално Движение Русофили
Вход свободен

10:00 часа
Областна Администрация, зала ет.2
XII – ти национален клавирен конкурс „Бъдещето на България“
организиран от НЧ „Фар 1946“ – Бургас
11: 00 часа
Парка на к-с „ Изгрев“
II издание на инициативата“ Изгрев парк фест“
Организатор НЧ „ Изгрев-1909“

11:00 часа
Държавен куклен театър
„ Златната гъска“

11:00 часа
Държавна опера – Бургас Оперен концерт-Матине

17:30 часа
Културен дом на Нефтохимика
Концерт-спектакъл за финала на учебната година на училища “Британика”.

18:00 часа
зала „Трезор“ на Археологическия музей ул. Богориди 21
Изложба „Тракийското златно съкровище от Вълчитрън“

18:00 часа
Културен дом на Нефтохимика
Концерт на вокално-инструментален състав “ЕРЕБУНИ” и танцова група “НЪРЕНИ”
към ОАБС “Парекордзаган” – клон Пловдив
Концертът е посветен на 130 години от създаването на “Парекордзаган”.
Вход свободен!

19:00 часа
РИМ – Бургас, Етнографска експозиция, Ул „ Славянска“ 69
Изложба „ По шевиците ще ги познаете“

20:00 часа
ТК „ Акве Калиде
Нощ на музеите
20:00 до 24:00 ч. – Отворени врати за посещение на музея
и прожекции на всеки кръгъл час с вход свободен
20:30 – 22:00 ч. Нощни струни – солови изпълнения на китара – Николай Райков

18-19 май / събота – неделя /
10:00-19:00 часа
Експо-център „Флора“,зала 4
“Изложение на велосипеди”
Организирано от Bike Point
Вход свободен

19 май /неделя/
9:30 -13:30часа
Експо-център „Флора“, зала 6
Първа помощ на бебета и деца -практически курс по първа помощ
Организирано от Училище по първа помощ
Вход с такса

11:00 часа
Държавен куклен театър
„ Филифьонката,която вярваше в бедствия“

18:30 часа
Културен дом на Нефтохимика
Пролетен концерт на ТШ “Диамант”
Вход свободен!

19:00 часа
Държавна опера Бургас
„ Капан за птици“ визуален спектакъл

Коментари

avatar