Кадетките на „Черноморец“ за поредна година триумфираха като държавни шампионки по вдигане...

Кадетките на „Черноморец“ за поредна година триумфираха като държавни шампионки по вдигане на тежести

Поредно силно представяне на държавното лично-отборно първенство – финален кръг по вдигане на тежести за 2021 година, регистрираха тежкоатлетите от клуб „Черноморец“. Състезанието в Хасково беше за всички възрастови групи. На подиума излязоха състезатели и състезателки от 48 клуба от цялата страна.

Представителките на бургаския „Черноморец“ станаха отборни шампионки при кадетките до 15 години и за поредна година заслужиха купата в тази възраст. Възпитаничките на треньора доайен в този спорт у нас Димитър Ковачев триумфираха със сбор от 376 точки. Далеч зад тях с 280 точки останаха представителките на „Марица“ – Пловдив.

Първо място в категория до 45 килограма зае Ивелина Вълкова. Дарина Добрева при 55-килограмовите и Деница Моллова в кат. 71 кг се класираха на второ място. Габриела Михайлова е трета в кат. 49 кг.

„Въпреки трудностите по време на подготовката, свързани с пандемията от КОВИД-19, нашите представители записаха солидно участие. Вече 34 поредни години триумфираме с купата в отборното класиране при кадетките“, заяви треньорът Димитър Ковачев.

При кадетите до 15 години Диян Ангелов е втори при 61-килограмовите. Също второ място, но при юношите до 20 години, зае Стилиян Иванов в кат. 73 кг. Георги Чиглайски в кат. 89 кг завърши на пето място.