Италия спечели европейската титла и във волейбола

Снимка: ЕПА

Отборът на Италия спечели титлата на приключилото европейско първенство по волейбол за мъже. Във финалната среща в полския град Катовице италианците се наложиха с 3:2 гейма (25:22, 20:25, 25:20, 20:25, 15:11) над Словения.

Най-младият отбор на европейското първенство – Италия (24 години средна възраст) се окичи заслужено със златните медали, след като надигра в зрелищен мач много по-опитния състав на Словения – досегашния вицешампион на Европа и за трети път финалист на континенталното първенство,съобщава БНР.Изненадващият успех на скуадрата на треньора Фердинандо Де Джорджи е триумф без загуба от началото до края на състезанието. За най-добър играч беше награден капитанът и разпределител на адзурите Симоне Джанели.

Това е седма титла за Италия, която за първи път печели в една и съща година европейската титла по волейбол както при жените, така и при мъжете. Към тези победи се добавя европейската титла на футболната скуадра адзура – основания на Апенините да смятат, че 2021-а година е годината на Италия.