Хебър с втора поредна Купа на България по волейбол

Снимка:Архив

Хебър (Пазарджик) завоюва втора поредна Купа на България, след като надигра категорично Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:19, 25:23, 27:25) в големия финал за трофея, изигран в бургаската зала „Младост“ в неделя.

Бургазлии загубиха втори пореден финал за Купата, след като миналата година тя отново бе спечелена от пазарджишкия тим.

Домакините започнаха силно в първия гейм – 6:1. “ Хебър “ обаче се мобилизираха и поведоха при 8:7 и запазиха преднината си през целия гейм. Пазарджиклии поведоха в срещата след 25:19.

Във втория гейм играта бе равностойна , след което Хебър поведе , стигайки до аванс 2:0 гейма.

Равностойно започна и третата част. Бургазлии поведоха за кратко, но съперникът успя да изравни. В крайна сметка “ Хебър “ защитиха Купата след 27:25.