Григор Димитров записа първа победа на Australian Open

СПОДЕЛИ

Григор Димитров записа хубава победа с 3:1 сета (4:6, 6:2, 6:0, 6:4) срещу аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро на старта на тазгодишния Australian Open. Тя е под №60 за него в Големия шлем.

Срещата, която продължи два часа и половина, беше белязана от колеблив старт на българина, който обаче показа обичайно напоследък добро ниво след това и обърна категорично развоя в своя полза. Записа и гейм на нула срещу световния №52, което бе достатъчен атестат за добрата му игра.

Както често се случва на такива големи турнири, хасковлията имаше нужда от време, за да се приспособи към обстановката и стила на игра на своя съперник, тъй като го срещна за първи път.

Лондеро, за който това е шеста поредна загуба, изигра много силен първи сет с агресивен стил от основната линия и търсейки грешките от бекхенд на своя български опонент. Спечелването на частта от негова страна с късен пробив бе напълно заслужено, но след това нещата си дойдоха на мястото.

Димитров отпусна ръката и трудните удари, които всички на корт №3 знаеха, че умее, започнаха да влизат безотказно. Сервис така или иначе си вървеше в хода на целия мач с малки изключения. Гришо записа цели 17 аса срещу четири за съперника и печелеше геймовете на своето подаване все по-лесно.

В началото на втория сет и двамата изпуснаха възможности да постигнат аванс, но след това имаше само един играч на корта. С два пробива Григор изравни на 1:1, а в следващия сет постигна „геврек“ и общо 13 поредни гейма в своя полза.

Аржентинецът се поизнерви, ударите му започнаха да не намират целта, а това донесе допълнителна увереност на Григор, който отново не пропусна да впечатли с няколко много качествени изпълнения. Съперникът му, който е играч за клей кортове, участва за първи път в основната схема в Австралия и това си пролича.

Последният четвърти се бе далеч по-равностоен, но Григор го спечели както го правят класните играчи – с пробив при 5:4. Представянето му бе доста позитивно и се надяваме да се запази за мача му във втория кръг, който ще е срещу Леонардо Майер (Аржентина) или Томи Пол (САЩ).