Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Пекин

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Пекин след победа над аржентинеца Хуан Мартин дел Потро със 7-6(6), 7-5, съобщава gong.bg.До момента Гришо имаше само една победа от общо шестте му мача срещу Дел Потро.В сряда хасковлията успя да обърне и двата сета от изоставане с пробив.
Двубоят започна лошо за Димитров, който изгуби подаването си още на старта. Постепенно той стабилизира играта си и успя да се възползва от първата си възможност за пробив, за да изравни. В крайна сметка се стигна до тайбрек, който бе много оспорван. Дел Потро имаше шанс да затвори сета при 6-5, но Григор отрази сетбола, след което спечели още две точки, за да поведе в резултата.
Втората част се разви по подобен начин. Българинът допусна спад в играта и съперникът му се възползва, за да стигне до пробив и да го затвърди, повеждайки с 5-2. Димитров обаче отново демонстрира класа и спечели пет поредни гейма, с което затвори мача след точно два часа игра.
В следващия си мач от турнира в Пекин Гришо ще се изправи срещу испанеца Роберто Баутиста-Агут, който по-рано през деня победи Алиаз Бедене с 6-0, 4-0 и отказване на британеца.
Досега Димитров и Баутиста-Агут са си разменили по една победа, като испанецът надделява именно в Пекин преди четири години, а през 2014 г. българинът печели в четири сета срещата им от осминафиналите на „Australian Open“.