Двойките на Клуб по спортни танци „Поморие“ с успешни дебюти в България...

Двойките на Клуб по спортни танци „Поморие“ с успешни дебюти в България и Украйна

Георги Енчев и Десислава Трифонова са една от най-титулуваните двойки в България за 2015 година. След известно прекъсване тандемът отново се състезава заедно в Клуб по спортни танци “Поморие”.
Само месец тренировки бяха необходими на Георги и Десислава, за да дебютират успешно на международното състезание в Киев. Надпреварата се проведе на 10 и 11 март.
Oт 35 двойки конкуренция, поморийци заеха почетното трето място в латиноамериканската програма, а в стандартните танци – седма позиция.

На 17 март танцьорите на КСТ “Поморие” взеха участие и в традиционния 13-и международен турнир “Montana Open 2018”. Стелиян Николов и София Бабенко също направиха своя дебют и грабнаха второто място в категория 13D на открития турнир. Съотборниците им Алекс Димитров и Марина Канариева също се качиха на стълбичката, заемайки третото място. В категория 18 А+А (La) първото място единодушно беше присъдено на Мирослав Бонев и Емилия Джелебова.

На международния турнир представянето на двойките от Поморие също бе изключително добро. Давид Абрашев и Гергана Велкова взеха участие в новата за тях възрастова група – Юноши младша възраст + старша (от 12 до 15 г.). Те спечелиха първо място в латиноамериканска програма, въпреки че бяха най-младите състезатели в този финал. В същата категория Стелиян Николов и София Бабенко се класираха на финал и заеха 5-о място в стандарт и 7-о при латина.

Въпреки силната конкуренция в категория Младежи+Аматьори латина, Мирослав Бонев и Емилия Джелебова спечелиха 1-во място и за пореден път се доказаха като една от най-перспективните български двойки.