„Дея Спорт“ разгроми „Черно море“

СПОДЕЛИ

Първенецът от редовния сезон в Супер Волей „Дея Спорт“ разгроми варненския „Черно море“ в третия решителен четвъртфинален плейоф с 3:0 гейма.

Момчетата на треньора Франческо Кадеду играха мотивирано, показаха класа и закономерно триумфираха пред около 500 зрители в зала „Младост“.Явното превъзходство на „Дея Спорт“ показва и числовото изражение в отделните геймове – 25:11, 25:19, 25:17 за 75 минути игра.

За нашите на полето не излязоха контузените Ники Николов и Димитър Василев.
Най-резултатен с 15 точки беше Валентин Братоев. С 12 точки завърши Тодор Димитров, а с 11 Теодор Тодоров.За MVP в срещата беше определен капитанът Георги Братоев.В полуфиналните плейофи, в които се играе до 3 победи от 5 мача, „Дея Спорт“ ще има за съперник тима на ЦСКА.

В първите две срещи домакин е бургаският отбор. Дербитата в зала „Младост“ са на 3 април /сряда/ и 6 април /събота/.“Нефтохимик 2010″ също е на полуфинал. Съперникът ще бъде определен тази вечер в третия четвъртфинален плейоф в София между „Левски“ и „Пирин“- Разлог.