Челси спечели лондонското дерби с Фулъм

СПОДЕЛИ

Челси спечели с 2:0 дербито на Лондон от 14-ия кръг срещу Фулъм на своя „Стамфорд Бридж“.Първото попадение бе дело на Педро, който се разписа в 4-ата минута. Резервата Лофтъс-Чийк оформи крайния резултат в 82-ата.В играта на „котиджърс“ се забеляза коренно различна проямна в сравнение с мачовете в които тимът бе воден от Славиша Йоканович. Въпреки това обаче Клаудио Раниери не успя да измъкне поне точица при визитата си на своя градски съперник.

След този мач „сините“ са 3-и в класирането с актив от 31 точки, а техният противник е последен 20-и с актив от 8 точки,пише gol.bg.Срещата започна по най-добрия възможен начин за домакините и в 4-ата минута Педро получи хубаво извеждащо подаване от Канте в наказателното поле, а след това финтира противников футболист и с хубав удар от няколко метра прати топката в мрежата.В 16-ата минута гостите имаха също ситуация да стигнат до нещо интересно, но ударът на Чембърс от границата на наказателното поле попадна право в ръцете на Кепа.Четвърт час по-късно Жиру получи хубав пас от Азар и пробва късмета си от малък ъгъл, но Рико успя да парира топката. В 37-ата минута стражът на Фулъм се намеси отново след удар на Жиру, който засече топката. Малко преди почивката Жиру отново пропусна, след като Рико се намеси отлично след трети негов опит да вкара.

Второто полувреме започна с добро темпо, но през първите минути от него нямаше интересни положения пред двете врати.В 55-ата минута Чембърс можеше да изравни, но ударът му с глава бе спасен от Кепа. Десетина минути след това отново футболистът на Фулъм имаше страхотен шанс да стигне до попадение, но отново Кепа се намеси много добре. В 72-ата минута Азар отправи много коварен удар от границата на наказателното поле, а Рико изби кълбото. Мората пък направи разочароваща добавка от близка дистанция. В 82-ата минута Азар, Педро и Лофтъс-Чийк направиха страхотна комбинация, която завърши с удар от няколко метра и гол от страна на последния.

До самия край така и нямаше повече голове.

ЧЕЛСИ – ФУЛЪМ 2:0