Бургаски шампиони получиха признание за успехите си

Бургаски спортисти, спечелили купи и медали по време на национални и международни състезания през годината, получиха признание за успехите си.
Те бяха наградени на специална церемония в конферентната зала на Община Бургас от зам.-кмета д-р Лорис Мануелян. На събитието присъстваха още Веселина Деведжиева – началник на отдел „Спорт, превенции и младежки дейности“ и Калчо Белов – председател на Постоянната комисия по спорт и младежки дейности към Общинския съвет.

Сред отличените спортисти са състезатели от спортен клуб „Ронин“, които участваха на Световното първенство по шотокан карате До и Световната Кохай купа в Кишинев – Молдова. Медали в надпреварите спечелиха:

Иван Савов – санбон кумите , деца 10-11 г,, 9-8 кю – първо място;
Ванина Шопова – ката индивидуално, кадети 14-15 г., 9-7 кю- първо място;
Калоян Калчев – санбон кумите, деца 10-11 г., 9-8 кю – второ място и трето място на ката индивидуално, деца 10-11 г., 9-8 кю;
Таня Динева – кумите, кадети 14-15 г. – второ място;
Владимир Тошев – санбон кумите, деца 7-9 години – трето място;
Яни Чернев – кумите, миникадети 12-13 г. – трето място;

Бронзово отличие от Световното първенство по шотокан карате До заслужи Алекс Михалев – кумите, кадети 14-15 години .

Признание за успехите си получи и Атанас Божилов от спортен клуб „Самурай“, с личен треньор Николай Атанасов. Той стана световен шампион по кикбокс след атрактивна победа с 3:0 съдийски гласа срещу Янакис Пападопулос от Гърция в столичната зала „Универсиада“.
Бургаският боец има и сребърни медали от световно и европейско първенство по кикбокс. Носител е на Световната купа.

Сред наградените млади спортисти е и 10-годишната Десислава Белова от плувен клуб „Черноморец“, с лична треньорка Люба Панайотова. Тя спечели девет златни медала на международния турнир по плуване за деца и подрастващи „Замората“ на столичния басейн „Спартак“

Белова финишира убедително на първо място в дисциплините 50, 100 и 200 метра свободен стил, на 50, 100 и 200 метра гръб, на 50 и 100 метра бътерфлай и на 200 метра съчетано плуване. На 200 метра свободен стил триумфира с купата за най-добро постижение във възрастта си – 2:23,48. В турнира участваха над 450 плувци от 37 клуба от Сърбия, Македония и България.