Бургаски кикбоксьори отново с куп медали

Снимка : Йордан Дичев

6 медала спечелиха кикбоксьорите от бургаския клуб „Аякс“ от Държавния шампионат в стил Лоу кик в Шумен.

Равносметката за възпитаниците на треньора Йордан Дичев е едно златно, три сребърни и две бронзови отличия.

Шампион при мъжете в клас „А“ стана Николай Стоянов, който разби конкуренцията в категория до 86 килограма.

Сребърни медалисти при мъжете в клас „Б“ са Станислав Милев при 75-килограмовите и Евгени Христов в категория до 81 килограма.

Вицешампион за юноши старша възраст при тежките над 91 килограма стана Николай Парушев.

При юношите младша възраст Николай Рашков до 51 килограма и Григор Тодоров до 75 килограма при юношите старша възраст са бронзови медалисти.

На Държавното първенство по кикбокс в стил Лоу кик участваха над 150 състезатели от 34 клуба от цялата страна.

„Изключително съм доволен от старанието на момчетата в тренировките, което доведе и до отличните им резултати на шампионата в Шумен“, заяви треньорът на бургаския клуб „Аякс“ Йордан Дичев.

Следващото предизвикателство е Държавното първенство в стил К-1 и фулконтакт, което ще се проведе през месец май в Стара Загора.