Бургас ще е домакин на финалния турнир за купата на България по...

Бургас ще е домакин на финалния турнир за купата на България по волейбол

Бургаската зала „Младост“ ще е домакин на финалния турнир за купата на България при волейболистите. Това решиха преди минути от националната лига. Надпреварата между осемте най-добри отбора ще се проведе от 17 до 19 януари.

В първия си мач домакините от „Нефтохимик 2010“ ще имат за съперник тима на „Марек Юнион Ивкони“. Този двубой е на 17 януари от 18.30 часа. При успех на полуфинал бургазлии ще срещнат победителят от двойката „Добруджа“ и русенския „Дунав“.

В другия четвъртфинален мач се срещат „Хебър“ и „Левски“. Победителят продължава на полуфинал, където ще срещне „Монтана“ или „Ботев“ – Луковит.

През уикенда бургаските волейболисти постигнаха ценна победа с 3:0 след силна игра срещу коравия тим на „Добруджа“ – Добрич в дербито на 11-ия кръг в националната Суперлига. В отделните геймове резултатът е 25:23, 25:20, 25:16.

Топреализатор в мача с 19 точки стана Жани Желязков. Мирослав Градинаров добави 13 точки, а капитанът Николай Николов завърши с 10 точки. Успешен дебют с екипа на „Нефтохимик 2010“ направи либерото Христо Христов.

В сряда бургаските волейболисти гостуват в Санкт Петербург за мача реванш от европейския турнир на CEV.

На 22 декември момчетата на треньора Николай Желязков ще изиграят последния си мач за календарната година. От 18.00 часа в спортна зала „Младост“ е двубоят от 12-ия кръг в националната Суперлига срещу тима на „Арда“ – Кърджали.