Барселона разби Севиля на „Камп Ноу“

СПОДЕЛИ

Барселона постигна седмата си поредна домакинска победа над Севиля след убедително 4:0 на „Камп Ноу“ в осмия кръг на шампионата.

Каталунците записаха четвърти пореден успех във всички турнири и се настаниха на втората позиция, на две точки зад лидера Реал (Мадрид).

Всичко бе решено още през първото полувреме с три гола, а рециталът завърши с красиво попадение на Лионел Меси от пряк свободен удар. В края Роналд Араухо и Осман Дембеле получиха червени картони.

Първият гол бе дело на Луис Суарес в 27-та минута. Уругваецът се разписа в трети пореден мач, като този път използва фантастична задна ножица след центриране на Нелсон Семедо.

В 31-та минута Артуро Видал направи 2:0 след страхотен извеждащ пас на Артур.

Класиката бе оформена от Осман Дембеле в 35-та минута след грешка на защитник и много ефектен финт на нападателя.

Четвъртият гол дойде след марково изпълнение на Лео Меси от пряк свободен удар в 78-та минута.

В самия край защитникът на каталунците Роналд Араухо получи червен картон за много спорно нарушение като последен в отбраната.

Протестите на Дембеле накараха съдията Антонио Матео Лаос да изгони и него.