Барселона победи Реал (Мадрид) с 3:2

СПОДЕЛИ
Снимка:БТА

Барселона победи Реал (Мадрид) като гост с 3:2 в голямото дерби от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион.
Каземиро даде преднина на „белия балет“ в 28-ата минута, но само пет по-късно Лионел Меси възстанови равенството.
В 73-ата минута каталунците стигнаха до пълен обрат с попадение на Иван Ракитич.
Ситуацията за Реал се усложни още повече четири минути по-късно, когато Серхио Рамос получи директен червен картон.
Въпреки това обаче, играчите на Зидан изравниха в 85-ата минута с гол на Хамес Родригес.
Драмата на „Сантиаго Бернабеу“ бе пълна, като в продължениео на мача Барселона стигна до успеха. Във втората минута на добавеното време Меси вкара втория си гол в мача, донасяйки победата за своя тим.
С успеха Барселона излезе начело в класирането със 75 точки. Реал (Мадрид) е на втората позиция със същия актив, но и мач по-малко./БНТ/