България завърши наравно с Кипър

СПОДЕЛИ
Снимка: Reuters

Националният отбор на България завърши 1:1 с Кипър като гост и изпусна страхотен шанс да оглави класирането в в група 3 на Лига „С“ от Лигата на нациите, тъй като Норвегия стигна до равенство като гост на Словения. „Лъвовете“ контролираха събитията на терена, но допуснаха попадение през първата част и не се възползваха от много добри ситуации, преди стигнат до равенство в края от дузпа.
Домакините поведоха в 24-та минута чрез Панайотис Закариу, който беше изведен сам срещу Петков след грешка на Ивелин Попов в противниковата половина. От този момент до края гостите бяха по-доминиращият тим, допускайки множество пропуски.

На два пъти шведският рефер Мохамед Ал Хаким не отсъди дузпи за нарушения срещу Ивелин Попов и Спас Делев. В 89-та минута отсъди дузпа след фаул срещу Попов, а резервата Николай Димитров фиксира крайния резултат.

Ветеранът на Славия Георги Петков влезе в историята като лидер за най-възрастния вратар в Европа, пазил за национален отбор в официален мач. Всичко зависи от последния кръг, в който България очаква Словения на 19 ноември от 21:45ч. на „Васил Левски“, докато Норвегия гостува на Кипър.