Байерн спечели Суперкупата на Германия

СПОДЕЛИ

Отборът на Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия по футбол след голово шоу – 5:3 над Лайпциг. В двубоя между шампиона и носителя на купата на страната баварците с 3:0, а после и с 4:1, но съперникът стигна до 3:4 и имаше шанс да изравни. В крайна сметка футболистите на треньора Юлиан Нагелсман не допуснаха изравняване.

Преди почивката голове вкараха Джамал Мусиала (14 минута), Садио Мане (31) и Бенжамен Павар (45). През второто полувреме обаче мюнхенци допуснаха три гола, но чрез Серж Гнабри (66) водеха с 4:3 до 98-ата минута и се бранеха от атаките на съперника. Чак тогава Льорой Сане оформи крайното 5:3. Марсел Халстенберг (59), Кристофър Нкунку (72-дузпа) и Дани Олмо (89) вкараха за домакините от Лйпциг.