Арсенал и Манчестър Юнайтед продължават за Купата на Англия

СПОДЕЛИ

Отборът на Манчестър Юнайтед победи гостуващия втородивизионен Уотфорд с 1:0 и се класира за четвъртия кръг в турнира за купата на Англия по футбол.

Мениджърът на домакините Оле Гунар Солскяер направи множество промени в титулярния състав, а Скот Мактоминей, който за първи път изведе тима с капитанската лента, отбеляза единственото попадение още в петата минута, когато засече центриране от корнер на Алекс Телеш. Уотфорд, който през лятото изпадна от Висшата лига, също създаде няколко добри положения, но не успя да стигне до попадение.

Защитаващият трофея си Арсенал се нуждаеше от продължения, за да сломи съпротивата на гостуващия Нюкасъл с 2:0. Резервата Емил Смит-Роу и Пиер-Еремик Обамеянг вкараха в допълнителното време за рекордьора с 14 титли от надпреварата. Така лондончани продължиха серията си и имат само едно отпадане в трети кръг на турнира от 25 години.

20-годишният Смит-Роу получи червен картон в края на редовното време за фаул срещу Шон Лонгстаф, но в последствие наказанието му бе отменено след разглеждане на системата ВАР. В 109-ата минута той откри с удар отблизо след асистенция на Александър Лаказет, а три минути преди края Обамеянг отново преодоля отличния в мача вратар на гостите Мартин Дубравка.

Столичани имаха превъзходство в редовното време, но Обамеянг и Никола Пепе направиха пропуски. Най-добрите шансове за Нюкасъл пропиля Анди Керъл през второто полувреме, след като на два пъти не успя да преодолее Бернд Лено от изгодни ситуации. /БНР