Адриан Андреев победи играч от топ 100

СПОДЕЛИ

Адриан Андреев записа победа в първия кръг на АТР 250 тенис турнира в зала в Сингапур.

Участващият с „уайлд кард“ българин надделя над седмия поставен южноафриканец Лойд Харис с 1:6, 6:3, 6:4 след почти два часа и половина игра,съобщава БНР. Така той постигна втора победа над играч от топ 100 след тази срещу №92 в световната ранглиста Доминик Кьопфер от Германия на демонстративен турнир в Брадънтън миналата година, но първа в официален двубой в АТР Tour.

В първия гейм Андреев стигна до точка за пробив, но съперникът я спаси с ас и после взе подаването си. След това 82-ият в света Харис проби и затвърди за 3:0. После 19-годишният софиянец успя да вземе подаването си, но това беше единственият гейм, който успя да вземе в този сет, който приключи за точно 30 минути.

Адриан започна втората част със спечелен сервис гейм. Веднага след това той проби, след форхенд на южноафриканеца в мрежата.Харис моментално направи рибрейк след две поредни грешки на българина от бекхенд. Андреев имаше два шанса за нов пробив, но не успя. Южноафриканецът получи травма в дясното ахилесово сухожилие в седмия гейм и поиска лекарска помощ.След намесата на физиотерапевта Харис не се движеше добре и българинът го проби за 5:3 и след това сервираше за изравняване на частите. Той стигна до сетбол и го реализира моментално.

В третата част всеки вземаше безпроблемно подаването си до шестия гейм. Тогава Харис, чиято болка явно поотшумя, стигна до четири точки за пробив, но Адриан показа хладнокръвие и ги отрази, за да стигне до 3:3. В следващия гейм пък тийнейджърът стигна до точка за пробив, но след дълго разиграване южноафриканецът се спаси, а след това отрази още един брейкбол.В осмия гейм Андреев отрази цели шест точки за пробив. Веднага след това той направи брейк за 5:4 от 0:40 и после сервираше за победата. Адриан поведе с 40:15 и реализира втория си мачбол с отличен начален удар.

За успеха българинът взема 20 точки за световната ранглиста, където е №423 в момента, както и 6410 долара от наградния фонд.

Адриан отрази 10 точки за пробив в заключителната трета част и общо 12 в мача.

Следващият съперник на Андреев се определя в мача между Кристофър Юбанкс (САЩ) и Алексей Попирин (Австралия).