264 състезатели премериха сили в триатлона“Лъвско сърце“ в Приморско/СНИМКИ/

С церемония по награждаване завърши ултра крос триатлона „Лъвско сърце“. В него се впуснаха 264 смели мъже и жени, състезаващи се в категории щафета и ултра. Събитието е първото по рода си състезание в България – участниците минават през уникални природни забележителности и 12 тракийски светилища, преплетени в приключение с обща дистанция от 140 км.

Всяка година „Лъвско сърце“ привлича все повече участници и съмишленици Организаторите припомнят, че в първото издание са се включили 44 участника, като тенденцията е да се увеличават и към днешна дата те са вече 264 души.

Като самостоятелни състезатели се впуснаха 98 човека, от които 63 финишираха успешно. В щафета участваха 53 отбора, от които финиширалите са 49.