България се класира на Евро 2021 по волейбол /ВИДЕО/

Снимка :Bulgarian Volleyball Federation

Волейболистите от националния ни отбор се класираха за европейското първенство след категорична победа над Австрия с 3:0 гейма в третия мач от квалификациите, които продължават в Израел.

В третия си мач нашите играха най-убедително и разгромиха Австрия с 3:0 (25:15, 25:18 , 25:22). Вече никой не може да настигне България на върха, а утрешният дуел с домакина Израел ще е само за престиж. „Лъвовете“ събраха девет точки, а загубиха само един гейм – в първия двубой срещу Австрия.

Селекционерът Силвано Пранди заложи на следния стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Къртев, либеро Владислав Иванов.

Най-резултатен за победата на България бе Цветан Соколов с 18 точки (3 аса, 3 блокади). По 12 точки реализираха Мартин Атанасов (1 ас, 1 блокада) и Тодор Скримов (5 аса). За Австрия Александер Бергер приключи с 15 точки.

В неделя България играе срещу Израел от 20,00 часа. Двубоят срещу Израел ще бъде излъчен по БНТ 3