18-годишен талант победи Григор Димитров на турнира в Ротердам

Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира в Ротердам след поражение от канадеца Феликс Оже-Алиасим с 4:6, 2:6 за час и 18 минути.

18-годишният талант постигна втора поредна чиста победа срещу българина, като и тази беше напълно заслужена. Феликс игра прекрасно и на много високо темпо, като се видя голяма разлика не само във възрастта, но и в концентрацията.

Григор игра коренно различно спрямо мача с Денис Шаповалов в първия кръг и агресивните му удари този път изобщо не влизаха. В последните два гейма от мача българинът показа онова примиряване, което гледахме на няколко пъти от него и през миналата година. Неприятно, но заслужено поражение.

Хасковлията имаше своите добри моменти, но грешеше твърде често от бекхенд и при ударите на мрежата, които бяха задължителни за реализиране при толкова добре играещ съперник.