15 поредни победи за Ливърпул в Англия

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Ливърпул крачи към титлата в Англия с увереност, след като увеличи аванса си на върха на 19 точки. Лидерът победи с 2:0 рутинно в Лондон домакините от Уест Хем и 14 кръга преди края преднината изглежда плашеща.

Мохамед Салах откри в 35-ата минута от дузпа, а Алекс Окслейд Чембърлейн удвои в 52-рата минута след светкавична контраатака и асистенция на египтянина.

Уест Хем, който е застрашен от изпадане, опита да натисне след почивката, стигна до 2-3 опасности и накара вратаря на Ливърпул Алисон да спасява. Трент Александър Арнолд от гостите също опита да направи мача интересен, като стреля в гредата на собствената врата.

Лидерите имаха куп положения за още попадения, Салах удари греда, а Лукаш Фабиански спаси голови удари на Дивок Ориги и Роберто Фирмино.