102-годишен мъж пробяга 100 метра за 27 секунди /ВИДЕО/

СПОДЕЛИ

102-годишен тайландец пробяга 100 метра за 27,08 секунди, съобщиха световни агенции. Спринтьорът спечели състезанието на тази дистанция за четвърти пореден път.

Саванг Джанпрам стана известен в родината си като най-възрастния атлет в страната. Победителят смята редовните упражнения за основната причина за дълголетието му.

„След като се занимавах със спорт, станах силен и здрав. А тренировките подобряват апетита и започвате да се храните по-добре“, обясни мъжът. Той живее със 70-годишната си дъщеря, която му помага да се подготвя за състезания. Джанпрам прави редовни разходки из града, а също така сам почиства градината на къщата.

По-рано 100-годишна австралийка сподели, че живее толкова дълго, защото редовно тренира във фитнеса.